МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту “Православний храм на 400 прихожан” з дисципліни "Архітектурне проєктування" для студентів за напрямом підготовки 6.060102 "Архітектура"денної форми навчання.

Завантажень

Завантажень за місяць протягом останнього року

03-06-21 Романюк, В. Ю. (2014) МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту “Православний храм на 400 прихожан” з дисципліни "Архітектурне проєктування" для студентів за напрямом підготовки 6.060102 "Архітектура"денної форми навчання. [Методичне забезпечення]

[img]
Перегляд
Text
03-06-21.pdf

Download(1MB) | Перегляд

Анотація

Храм – це культова споруда, призначена для відправлення богослужінь і релігійних обрядів. В кожній релігії храм має своє найменування: в християнстві – собор, костел, кирха; в ісламі – мечеть; в іудаїзмі – синагога; в буддизмі немає єдиного терміну і кожна країна має свій (тера – в Японії, витхара – в Шрі-Ланці, хуре – в Монголії, дацан – в Бурятії і т.п.). Архітектурне значення храмів набагато ширше їх культових функцій і релігійних ідей, які накладають свій слід на їх форми, типи і характер. З давнини храми, являючись суспільними спорудами, виділялись в містобудівельному середовищі розмірами і багатством серед рядової забудови. Типи храмів і історія їх змін обумовились, крім культових потреб, загальним характером розвитку архітектури у різних народів. Тому архітектура храмів, пов’язана з однією й тією ж релігією (християнських церков і соборів, мусульманських мечетей, іудейських синагог, буддійських храмів і ін.), набуває яскравої своєрідності в різних регіонах країни і змінюється відповідно розвитку архітектури цих країн. Не дивлячись на жорсткість канонів, храмове будівництво будь-якої країни має національну специфіку, а його шедеври увійшли в скарбницю світової культури. Проектування і будівництво будівель релігійного значення (храмів) в сучасній вітчизняній практиці явище нове, що не має досвіду і традицій, які існують як історичний спадок. Храмове будівництво і проектування освоєно частково, в реконструктивному плані або як будівництво по старим кресленням чи фотографіям. Будівля храму для віруючих як простір розмови з Богом в будь-якій релігії полісемантична. Наприклад, в християнстві і буддизмі храм – це модель всесвіту, орієнтовна по сторонам світу. Кожна його деталь, архітектурна і живописна, строго регламентована канонами країни і має свою національну специфіку. В художньому образі храмів відображається та релігійна дійсність, що і у всій історії розвитку архітектури, будівельній техніці і в монументальному живописі.

Тип елементу : Методичне забезпечення
Ключові слова: 03-06-21, архітектурне проектування, архітектура православного храму
Шифр: 03-06-21
За видами робіт: Курсова робота (проект)
Тематики: За напрямами > 06 - Будівництво та архітектура > 0601 - Будівництво та архітектура
За напрямами > 06 - Будівництво та архітектура > 0601 - Будівництво та архітектура > 6.060102 - Архітектура
Підрозділи: Навчально-науковий інститут будівництва та архітектури > Архітектури та середовищного дизайну
Користувач, що депонує: libr_1 Г. М. Рожанчук
Дата внесення: 01 Квіт 2016 12:34
Останні зміни: 27 Трав 2016 13:02
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/3929
Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантажень

Завантажень за місяць протягом останнього року