Методичні вказівки до практичних робіт із навчальної дисципліни «Технології відкритої розробки корисних копалин» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за освітньо-професійною програмою «Гірництво» спеціальності 184 «Гірництво» денної та заочної форм навчання.

Downloads

Downloads per month over past year

02-06-62М Корнієнко, В. Я. and Бортник, П. П. and Семенюк, В. В. and Кучерук, М. О. (2020) Методичні вказівки до практичних робіт із навчальної дисципліни «Технології відкритої розробки корисних копалин» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за освітньо-професійною програмою «Гірництво» спеціальності 184 «Гірництво» денної та заочної форм навчання. [Методичне забезпечення]

[img] Text
02-06-62М.pdf

Download(749kB)

Abstract

Відкритим способом розробляються поклади корисних копалин для потреб енергетичного комплексу країни, чорних і кольорових металів, гірничо-хімічна сировина, будівельних гірничих порід та інших корисних копалин. В порівнянні з підземним способом розробки він характеризується високою продуктивністю праці та значно нижчою собівартістю видобутих корисних копалин, можливістю концентрації виробництва на підприємствах із значними обсягами річного виробництва, кращими умовами механізації та автоматизації виробничих процесів, значною повнотою вилучення корисних копалин, а також більш комфортними умовами праці гірників. Сучасні інженерні та економічні методи розрахунку при плануванні і проектуванні технології, механізації, а також організації гірничих робіт повинні враховувати фізико-механічні властивості гірничих порід, технічні характеристики обладнання з урахуванням конкретних умов кожного кар’єру. Подальший розвиток відкритого способу розробки покладів корисних копалин можливий на основі удосконалення техніки, технології та організації гірничого виробництва. Сучасні техніка, технологія, організація та умови ведення відкритих гірничих робіт дозволяють значно покращити техніко-економічні показники видобування корисних копалин. Розвиток гірничої промисловості сприяє розвитку економічного потенціалу країни. Відкритий спосіб розробки застосовується в різноманітних гірничо- геологічних та гірничотехнічних умовах. Для виконання процесів видобування корисних копалин застосовується значна кількість типорозмірів рядів обладнання, які використовуються для виконання основних та допоміжних технологічних процесів, різноманітні технологічні схеми гірничого виробництва, різні методи розрахунку параметрів та показників обладнання, в широкому діапазоні зміни показників гірничого та транспортного обладнання. Зниження витрат ресурсів при розробці родовищ можливе за умови використанням знань про сучасні технології виконання гірничих робіт.

Item Type: Методичне забезпечення
Uncontrolled Keywords: 02-06-62М, технології відкритої розробки корисних копалин
Шифр: 02-06-62М
За видами робіт: Практичні (семінарські) заняття
Subjects: Шифр галузі знань > 18 Виробництво та технології > 184 Гірництво
Divisions: Навчально-науковий механічний інститут > Розробки родовищ та видобування корисних копалин
Depositing User: libr_1 Г. Д. Рожанчук
Date Deposited: 02 Nov 2020 11:20
Last Modified: 02 Nov 2020 11:20
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19055

Actions (login required)

View Item View Item

Downloads

Downloads per month over past year