Силабус навчальної дисципліни "Картографія грунтів та дешифрування грунтового покриву" для здобувачів вищої освіти ступеня «магістр», які навчаються за освітньо-професійною програмою "Агрохімія і грунтознавство", за спеціальністю 201 "Агрономія"

Downloads

Downloads per month over past year

05-01-141S Фурман, В. М. and Мороз, О. С. (2023) Силабус навчальної дисципліни "Картографія грунтів та дешифрування грунтового покриву" для здобувачів вищої освіти ступеня «магістр», які навчаються за освітньо-професійною програмою "Агрохімія і грунтознавство", за спеціальністю 201 "Агрономія". [Силабус]

[img] Text
05-01-141S.pdf

Download(596kB)

Abstract

Освітня компонента «Картографія грунтів та дешифрування грунтового покриву» являє собою спеціальну дисципліну, яка охоплює важливий розділ ґрунтознавства, який вивчає методи польового дослідження ґрунтів і способи складання ґрунтових карт. Найголовнішим завданням ґрунтового картографування, або ґрунтової зйомки, є комплексне вивчення ґрунтового покриву окремих ділянок земної кори, встановлення зв’язку між ґрунтами і умовами ґрунтоутворення, виявлення закономірностей просторового розповсюдження типів, підтипів і різновидностей ґрунтів і складання на цій основі ґрунтових карт. Результати ґрунтово-картографічних робіт – ґрунтові карти, карти агроґрунтового районування, карти якісної оцінки ґрунтів і земельних угідь, карти агровиробничої характеристики ґрунтів і картограми вмісту рухомих форм азоту, фосфору і калію в ґрунтах – дадуть можливість науково обґрунтувати багато питань більш раціонального використання ґрунтів і застосування добрив. Ґрунтові карти і нариси з характеристикою ґрунтів господарств вкрай необхідні при: 1.Розробці агротехнічних, меліоративних, протиерозійних і інших за-ходів, а також при застосуванні більш прогресивних шляхів підвищення родючості ґрунтів господарств. 2.Проведенні державного обліку земельних фондів і освоєння нових земель. 3.Внутрішньогосподарському землеустрої та введенні науково обґрунтованих сівозмін. 4.Складанні районних і обласних ґрунтових карт. 5.Плануванні і спеціалізації сільського господарства, проведенні масових сільськогосподарських дослідів. Метою вивчення дисципліни «Картографія грунтів та дешифрування грунтового покриву» студентами напрямку підготовки «Агрономія» є забезпечення глибокого і все стороннього вивчення основних методів складання ґрунтових карт та їх практично-го використання. Найважливішими завданнями ґрунтознавців на сучасному етапі ро-звитку є: -вивчення генетико-виробничих особливостей ґрунтів і розробка їх класифікації; - складання ґрунтових карт областей, районів та господарств; -бонітування ґрунтів та якісно-кількісний облік земельних ресурсів держави; - пошук нових шляхів підвищення родючості ґрунту, в тому числі освоєння і окультурення солонців; - охорона ґрунтів від ерозії, засолення та заболочування.

Title in English

SYLLABUS Soil cartography and deciphering the soil cover Code in Degree Programme В.Б.3.1 Level of Education Magister`s (second) 20 Field of Knowledge Agricultural sciences and food 201 Field of Study Agronomy Degree Programme «Agronomy»

Item Type: Силабус
Additional Information: попередня версія силабусу 05-01-38S
Uncontrolled Keywords: 05-01-141S, картографія, грунти, дешифрування, грунтовий покрив
Шифр: 05-01-141S
Subjects: Шифр галузі знань > 20 Аграрні науки та продовольство
Шифр галузі знань > 20 Аграрні науки та продовольство > 201 Агрономія
Divisions: Навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою > Агрохімії, ґрунтознавства та землеробства
Depositing User: Н.В. Тарасюк
Date Deposited: 13 Oct 2023 08:35
Last Modified: 13 Oct 2023 08:35
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/27761

Actions (login required)

View Item View Item

Downloads

Downloads per month over past year