РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ШТУЧНОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ ДЛЯ ПРИЛАДОВОЇ СИСТЕМИ МОБІЛЬНОГО РОБОТА

Downloads

Downloads per month over past year

Рудик, А. В. and Рудик, В. А. and Матей, М. І. (2019) РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ШТУЧНОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ ДЛЯ ПРИЛАДОВОЇ СИСТЕМИ МОБІЛЬНОГО РОБОТА. ВІСНИК ІНЖЕНЕРНОЇ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ (4). pp. 57-63.

[img] Text
ШНМ для МР (Рудик А.В., Рудик В.А., Матей М.І.) зах.pdf

Download(575kB)

Abstract

Для реалізації високоточних обчислень відстані до перешкоди за кількістю лічильних імпульсів та швидкістю ультразвуку у повітрі в статті розроблені та проаналізовані моделі штучної нейронної мережі (ШНМ) типу Feed-forward (FF) та Cascade-forward (CF). Характер нелінійності та складність взаємозв'язку між параметрами заздалегідь невідомі, тому кількість прихованих шарів, нейронів у шарах та функції активації нейронів вибираються експериментально. В результаті аналізу розроблено та проаналізовано набір з 69 моделей ШНМ різних структур. Для навчання застосовувався метод зворотного поширення помилки.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: штучна нейронна мережа, мобільний робот, приладова система, навчання, нейрон, передавальна функція, функція активації, середньоквадратична помилка, прихований шар
УДК: 621.317.28
Бібліографічний опис: Рудик А. В. Розробка та дослідження штучної нейронної мережі для приладової системи мобільного робота / А. В. Рудик, В. А. Рудик, М. І. Матей // Вісник інженерної академії України : теоретичний і науково-практичний журнал інженерної академії України. - 2019. - № 4. - С. 57-63.
Subjects: За напрямами > Усі спеціальності
Depositing User: С. Й. Гипчинська
Date Deposited: 21 Jun 2020 19:13
Last Modified: 21 Jun 2020 19:13
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/18316

Actions (login required)

View Item View Item

Downloads

Downloads per month over past year