Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни «Комп’ютерні програмні засоби інжинірингу машин» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за освітньо-професійною програмою «Інжиніринг машин та обладнання» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування»

Завантажень

Завантажень за місяць протягом останнього року

02-01-557М Лук’янчук, О. П. та Тимейчук, О. Ю. (2024) Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни «Комп’ютерні програмні засоби інжинірингу машин» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за освітньо-професійною програмою «Інжиніринг машин та обладнання» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». [Методичне забезпечення]

[img] Text
02-01-557М.pdf

Download(1MB)

Анотація

З появою персональних комп’ютерів змінилося поняття про інструмент інженерів і науковців для розрахунків: логарифмічні лінійки, 4-значні математичні таблиці та механічні й електричні арифмометри поступилися місцем електронним калькуляторам, а ті, своєю чергою, - персональним комп‘ютерам зі спеціальними математичними пакетами Чому їм, а не мовам програмування віддається перевага? Пояснення просте: маючи такий пакет (програму) користувач (інженер чи дослідник) вже не займається вибором числового методу, складанням на його основі працездатного алгоритму, за яким писатиметься програма (вибір мови програмування також є важливою проблемою в розв‘язуванні задач). У математичних пакетах це реалізовано простіше – задача подається звичним, природним способом (як прийнято в математиці), а за все інше (методи, алгоритми розв‘язування) подбали творці пакета. Одним з таких математичних пакетів є MathCAD (скорочення CAD означає - Сomputer Aided Design, тобто проектування із застосуванням комп‘ютерів), який у звичній математичній формі подання задачі дає змогу розв‘язувати різноманітні задачі: знаходити корені рівняння, розв‘язувати системи лінійних чи нелінійних рівнянь, знаходити означені інтеграли та похідні, будувати різноманітні 2- і 3-вимірні графіки, опрацьовувати вектори і матриці, працювати з дійсними та комплексними числами тощо. За свої можливості пакет MathCAD отримав назву наукового суперкалькулятора. MathCAD містить аналітичне ядро (за ліцензією фірми Maple), яке дає змогу виконувати різноманітні аналітичні перетворення: - розкриття символьних виразів та їх спрощення; - символьне інтегрування та диференціювання; - аналітичне розв‘язування рівнянь; - символьні матричні операції; - прямі та обернені перетворення Фур‘є і Лапласа тощо. Система Mathcad містить декілька інтегрованих між собою компонентів. А саме: - потужний текстовий редактор, який дозволяє вводити, редагувати, та форматувати як текст, так і математичні вирази; - обчислювальний процесор, який може виконувати розрахунки за формулами, використовуючи вбудовані чисельні методи; - символьний процесор, який дозволяє проводити аналітичні обчислення і який, фактично, є системою штучного інтелекту; - величезне сховище довідкової інформації, як математичної, так і інженерної, оформленої у вигляді інтерактивної електронної книги. Особливою відмінною рисою Mathcad від решти інших сучасних математичних пакетів є його побудова за принципом WYSIWYG (What You See Is What You Get –“що бачите, те і отримаєте”). Розробники Mathcad зробили все можливе , щоб користувач , який не знає мови програмування( а таких більшість серед вчених та інженерів), міг в достатній мірі приєднатися до досягнень сучасної обчислювальної техніки та комп’ютерних технологій. В даних методичних вказівках містяться лабораторні роботи, виконавши які студент вивчить середовище комп’ютерної системи Mathcad та зможе розв’язувати математичні та інженерні задачі.

Тип елементу : Методичне забезпечення
Ключові слова: 02-01-557М, комп’ютерні програмні засоби інжинірингу машин
Шифр: 02-01-557М
За видами робіт: Практичні (семінарські) заняття
Тематики: Шифр галузі знань > 13 Механічна інженерія
Шифр галузі знань > 13 Механічна інженерія > 133 Галузеве машинобудування
Підрозділи: Навчально-науковий механічний інститут > Будівельних, дорожніх та меліоративних машин
Користувач, що депонує: libr_1 Г. Д. Колюхова
Дата внесення: 10 Жов 2024 13:22
Останні зміни: 10 Жов 2024 13:22
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/31052
Перегляд елементу Перегляд елементу

Завантажень

Завантажень за місяць протягом останнього року