Методичні вказівки до лабораторних занять із навчальної дисципліни “Ботаніка з основами фітоценології” здобувачами вищої освіти зі спеціальності 201 “Агрономія”

Downloads

Downloads per month over past year

05-01-67 Володимирець, В. О. (2018) Методичні вказівки до лабораторних занять із навчальної дисципліни “Ботаніка з основами фітоценології” здобувачами вищої освіти зі спеціальності 201 “Агрономія”. [Методичне забезпечення]

[img]
Preview
Text
05-01-67.pdf

Download(1MB) | Preview

Abstract

Ботаніка або фітологія – це класична, комплексна біологічна наука, що вивчає світ рослин, його існуючу різноманітність, ознаки та властивості рослинних організмів і їхніх угруповань. Предметом вивчення ботаніки є рослинні організми на усіх рівнях організації й їхні різноманітні властивості (зовнішня та внутрішня будова, хімічний склад, процеси обміну й фізіологічні процеси, видова різноманітність і рослинні угруповання, історичний та індивідуальний розвиток тощо). Програма дисципліни “Ботаніка з фітоценології” включає знання про загальні основи будови та функціонування рослинних організмів, їхню різноманітність, структуру рослинного покриву, його динаміку, взаємозв’язок рослинності із факторами навколишнього середовища. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є: - розуміння екологічної ролі та практичного значення рослин, у тому числі й для ґрунтоутворюючих процесів і сільськогосподарського виробництва; - знання будови рослинних організмів на клітинному й тканинному рівнях їхньої організації; - знання анатомічної та морфологічної будови вегетативних органів вищих рослин у зв’язку із виконуваними ними функціями; - з’ясування особливостей будови генеративних органів як спеціалізованих органів насінних рослин; - знання загальних ознак основних систематичних груп рослин, їхньої видової різноманітності та практичної ролі окремих представників; - знання флористичного та ценотичного різноманіття природних і штучних екосистем; - знання основних ознак і характеристик фітоценозу; - знання вертикальної та горизонтальної структур фітоценозу; - з’ясування особливостей динаміки фітоценозів під впливом різних чинників; - вивчення різноманітності рослинності та закономірностей її розподілу на поверхні планети; - знання принципів і методів опису та класифікації рослинності. Метою проведення лабораторних занять із дисципліни є набуття студентами вмінь: працювати із мікроскопом і розглядати мікропрепарати, виготовляти тимчасові мікропрепарати, розпізнавати на мікропрепаратах різні тканини та групи тканин, робити морфологічний опис різних органів рослин, розпізнавати представників різних систематичних груп рослин, виділяти екологічні групи рослин, встановлювати структуру ценопопуляцій видів і прогнозувати напрямки їхніх змін, користуватись найважливішими методами геоботанічних досліджень, виділяти та класифікувати рослинні угруповання.

Item Type: Методичне забезпечення
Uncontrolled Keywords: 05-01-67, ботаніка з основами фітоценології, фітологія
Шифр: 05-01-67
За видами робіт: Лабораторні роботи
Subjects: Шифр галузі знань > 20 Аграрні науки та продовольство
Шифр галузі знань > 20 Аграрні науки та продовольство > 201 Агрономія
Divisions: Навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою > Агрохімії, ґрунтознавства та землеробства
Depositing User: libr_1 Г. М. Рожанчук
Date Deposited: 27 Jun 2018 07:57
Last Modified: 27 Jun 2018 07:57
URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/10060

Actions (login required)

View Item View Item

Downloads

Downloads per month over past year